טווח מחירים: מ עבור

Compare Listings

RICASA_TIP

ריקאסה שיווק נכסים בנאר טיפ

טיפ #001

שוק הדירות השכורות בישראל הולך ומשתכלל.
עם כל זאת, שכר דירה זה אולי הנתון החשוב ביותר לשוכרים, אבל זה לא העניין היחיד.

קרא עוד…

ריקאסה שיווק נכסים בנאר טיפ

טיפ #002

מידי יום אנו נתקלים בהרבה אנשים שלא יודעים מהם העלויות הנוספות בתהליך רכישת הדירה. אז בואו נספר לכם סוד קטן… מחיר הדירה הוא ממש לא העלות היחידה.
מה מחיר דירה כולל?

קרא עוד…

ריקאסה שיווק נכסים בנאר טיפ

טיפ #003

יועץ משכנתא – האם כדאי?
לא יהיה נכון להגיד שיועץ משכנתא הוא בגדר חובה, וזאת כי ניתן גם לקרוא הדרכה ברשת.
עם זאת, יש בכל זאת אנשים שצריכים את הליווי הצמוד…

קרא עוד…

שאלות נפוצות

פה תמצאו תשובות לשאלות נפוצות ששואולים אותנו מדי יום. אם עולה לכם שאלה נוספת, או שאתם מחפשים מישהו להתייעץ איתו, אנחנו פה בשבילכם.

משפחה שעוברת דירה? יש ילדים? כך תדעו איפה נכון לכם לגור ברעננה!

הגעתם למקום הנכון ובזמן הנכון, רעננה הינה עיר מצוינת לגידול ילדים!
היא מתברכת באוכלוסייה נפלאה ומוסדות חינוך מעולים.
קהל הרוכשים בעיר מגוון.
לרוב מדובר על משפחות משפרות דיור, בנות 4-5 נפשות כשגיל ההורים נע בין 30 ל- 40.
מגיעים ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יחסית עקב המחירים הלא זולים בשכונות.
כמו כן, אנו נתקלים גם בלא מעט רוכשים שמכרו את הבית צמוד הקרקע שלהם עקב יציאת הילדים מהבית ועושים את המעבר לפנטהאוזים או לדירות גדולות יחסית בהן הם עורכים שינויים על ידי שבירת קירות וויתור על חדרים לקבלת שטח אירוח גדול יותר.

ישנן שכונות המתאימות יותר לקהל דתי – אזור צפון מזרח העיר
או למשל, ניתן לראות במרכז העיר חתכי קהלים יותר קיצוניים (בגיל) וזאת בעקבות הנגישות והנוחות שבמרכז העיר ומכאן שאנו פוגשים גילאים צעירים מאוד או מבוגרים מאוד.
ישנה גם שכונת לב הפארק אשר מאופיינת באוכלוסייה צעירה ובזוגות צעירים בתחילת דרכם המשפחתית.

למעשה, במבט על אפשר לומר כי מסביב למרכז העיר רעננה, תוכלו למצוא מגוון שכונות אשר יתאימו לצרכים המשפחתיים החדשים שלכם!
פנינת השרון כבר אמרנו?!

מה כל כך מיוחד בשכונת נווה זמר ברעננה?

לאחר שנים שלא נבנתה ברעננה שכונה חדשה גדולה שכונת נווה זמר היא שכונה חדשה המוגדרת ונבנית כשכונה ירוקה, השכונה היא שכונה מודרנית הכוללת בתוכה אחוז גבוה יחסית של שטחים ירוקים.
כמו כן, השכונה מתאפיינת בבניינים של 5-7 קומות בניגוד לשכונות רבות חדשות בערים אחרות, הנבנות לגובה ובצורה צפופה עם מעט שטחים ירוקים.

מי רשאי לעסוק במקצוע התיווך במקרקעין?

מי שעמד בהצלחה בבחינה לקראת רשיון תיווך במקרקעין ומחזיק ברשיון בר-תוקף הומצא ע"י רשמת המתווכים במקרקעין שבמשרד המשפטים, או מי שפטור מבחינה בהתאם לכללים המפורטים בחוק. מתווכים ותיקים שהינם אזרחי או תושבי מדינת ישראל ושעסקו בתיווך מקרקעין ערב קבלתו של החוק (ביום 1.4.97), רשאים לעסוק במקצוע ללא רשיון, עד שנתיים מיום קבלתו של החוק. שר המשפטים הינו השר הממונה על ביצוע החוק והוא מינה רשם מתווכים שתפקידו לתן רשיונות למתווכים במקרקעין.

מה משמעות שירותי תיווך בלעדיים?

מותר למתווך וללקוחו להסכים ביניהם על שירותי תיווך בלעדיים, בתנאי שתיחתם ע"י הלקוח הזמנת שירותי תיווך בה ייקבע במפורש שזו הזמנה לשירותי תיווך בלעדיים.

בטופס חייבת להיות מפורטת תקופת הבלעדיות (תקופת בלעדיות איננה מוגבלת והיא נתונה למו"מ בין המתווך ללקוח). אם לא צויינה תקופת הבלעדיות ע"ג הטופס, הרי שלעניין מכירת נכס מקרקעין שהוא דירה בלבד, יראו את התקופה כמסתיימת בחלוף 30 יום מהיום בו חתם הלקוח על טופס ההזמנה בבלעדיות.
המתווך במקרקעין שהינו בעל רשיון (או פטור מרשיון כחוק), זכאי לקבל דמי תיווך עבור עבודתו, ובתנאי שהוא היה ה"גורם היעיל" שהביא בסופו של דבר להתקשרות הצדדים בהסכם מחייב. בהתאם לפסיקת בתי המשפט, היותו של המתווך "גורם יעיל" איננה מותנית בכמות עבודת המתווך. יהא זה מספיק, למשל, שהיה זה הוא שהביא לידיעת לקוחות את מקרקעין.פרטי הנכס ומיקומו, ובעקבות זאת נחתמה בסופו של דבר עסקת המקרקעין.

מהי חובת המתווך?

על המתווך לקבל מהלקוח את מרב הנתונים הישירים והעקיפים, כדי שיוכל להציע לו את הנכס המתאים ביותר.

המתווך גם יציג בפני הלקוח נימוקים בעד ונגד הבחירה שלו, כשהוא מוסר לו מידע מהותי הנוגע לנכס המיועד. המתווך יסייע ללקוח גם בנושאי מימון הרכישה, אם יתבקש. ככלל, חייב יהיה המתווך לנהוג בהגינות ובנאמנות כלפי הלקוח, ולהדריך אותו במקצוענות מרבית. יחד עם זאת, על קונה הנכס לוודא מידע מבנה ועו"ד באשר לעניינים של זכויות מהותי מקצועי עם מהנדס באשר לנושאי חתימת הסכם וכו'.

איסור פעולות משפטיות

זיכרון דברים ו/או חוזה הם מסמכים כאלה ומומלץ, לכן, לקונה ולמוכר להיות מיוצגים ע"י עורכי דין (בהתאם לחוק בישראל אותו עו"ד יכול לייצג את הקונה ואת המוכר והוא חב חובת נאמנות כלפי שניהם).

מהי תקופת הבלעדיות המקסימלית בהסכמי תיווך במקרקעין?

חוק המתווכים קובע כי תקופת הבלעדיות, למעט לעניין דירה, לא תעלה על שנה מהיום בו חתם הלקוח על ההזמנה. היה והצדדים לא קבעו, בהסכם ההזמנה, את משך תקופת הבלעדיות- לא תעלה תקופת הבלעדיות על תשעה חודשים.

דירות

קובע חוק המתווכים כי תקופת הבלעדיות לא תעלה על 6 חודשים. היה והצדדים לא קבעו בהסכם את משך תקופת הבלעדיות לעניין מכר דירה- תסתיים התקופה בתום 30 יום מהיום בו חתם הלקוח על ההזמנה.

חוק המתווכים קובע כי באם לא ביצע המתווך, בתום שליש מתקופת הבלעדיות כאמור לעיל, פעולות שיווק, תגיע תקופת הבלעדיות לסיומה.

אילו פעולות שיווק על מתווכים שקיבלו לידיהם עסקת מקרקעין לטיפול בלעדי לבצע?

על מתווך במקרקעין בבלעדיות לבצע לפחות שתי פעולות שיווק מבין הפעולות המנויות להלן, סוכם כי תבוצע פעולה אחת מבין הפעולות המנויות להלן וכן פעולה נוספת עליה הוסכם בין הצדדים:
א. פרסום באמצעות שילוט
ב. פרסום בקרב קהל לקוחות מסוים (למשל- כזה המופיע במאגר הלקוחות של המתווך)
ג. פרסום בעיתון יומי נפוץ אחד לפחות
ד. פרסום בעיתון מקומי/עיתון המיועד לקהל יעד מסוים לפי בחירת הלקוח
ה. הזמנת רוכשים פוטנציאליים לבקר בנכס
ו. הזמנת חמישה מתווכים לפחות, הפעילים באותו יישוב בו מצוי הנכס, לשם שיתוף פעולה לשם מכירת הנכס.

Call Now Button