טווח מחירים: מ עבור

Compare Listings

טיפ #003

יועץ משכנתא – האם כדאי?

לא יהיה נכון להגיד שיועץ משכנתא הוא בגדר חובה, וזאת כי ניתן גם לקרוא הדרכה ברשת.
עם זאת, יש בכל זאת אנשים שצריכים את הליווי הצמוד- כזה שחוסך בדיקות, חישובים מימוניים, התרוצצויות, ובהרבה מקרים חוסך להם כסף ע"י השגת הריביות הטובות ביותר לתמהיל הטוב ביותר.
למרות כל היתרונות, יש להיזהר מהרבה יועצים שלא באמת תורמים ללקוח. צריך לבחור יועץ משכנתא מנוסה, מקצועי ועם המלצות.

 

היכן טמונה הבעיה?

מול רוכשי הדירות עומדים יועצי המשכנתאות/ פקידי המשכנתאות של הבנקים.
הם יכולים להיות אנשים מקצועיים וטובים, אבל אם היועץ שלכם צריך לקדם משכנתאות מסוג X אז כנראה שזה מה שיציעו לכם.
לכן חשוב לדעת תחילה, איזה סוג משכנתא אתם צריכים ולא איזה סוג משכנתא תקחו מבין מה שיציעו לכם. היועץ בהתאמה ישווק לכם את המסלול המועדף, גם אם הוא לא אמור להיות המועדף מבחינתכם.
כלומר, אם הבנק לא רוצה לשווק מסלול מסוים הוא מלכתחילה לא ישווק אותו, גם אם הוא טוב ללקוח, והמשמעות היא שאולי היועץ בבנק עושה את הכי טוב, אבל מלכתחילה זה לא טוב לכם.
זו כנראה הסיבה העיקרית שלקיחת יועץ משכנתאות הפכה להיות יותר ויותר פופולארית בשנים האחרונות – בשנה האחרונה יותר מרבע מלוקחי המשכנתאות נעזרו ביועצי משכנתאות, ונראה שהמגמה הזו תימשך.

 

מיהם יועצי משכנתאות?

בדרך כלל, עובדי בנקים לשעבר בכלל ובתחום המשכנתאות בפרט; רואי חשבון, כלכלנים, מתווכים, אנשי מכירות וכל מי שלמד קורס למשכנתאות שמציעים היום חברות ייעוץ שונות. אם החלטתם לקחת יועץ משכנתאות, עדיף שתיקחו כזה שהוא עובד בנק לשעבר, רצוי פקיד משכנתאות בבנק; עובדי בנק לשעבר יכולים לעזור במניעת בירוקרטיה מיותרת, כי יש להם קשרים עם אנשי מפתח בבנק, ולכן גם יכולים להשיג לא פעם תנאים טובים יותר להלוואה.
למי כדאי לקחת יועץ משכנתא פרטי?
אם אתם לא מומחים בתחום הפיננסים, לא מתמקחים על עמלות וריביות מול הבנק שלכם, או שאין לכם זמן להתרוצץ, הרי שיועץ משכנתא טוב לכם, אבל זה כאמור עולה לכם כסף, וכיום כל המידע זמין ונגיש ברשת האינטרנט.
היועץ פוטר אתכם מהצורך להתמודד עם מושגים פיננסיים שאינכם מכירים, להתמקח עם הבנק על ריביות, להתרוצץ בין הבנקים ולהפסיד ימי עבודה, למלא טפסים אינסופיים וכד'.
כמובן, שאם אתם שולטים בחומר, מוכנים לקחת את הזמן ולעשות סקר בין הבנקים השונים ומסוגלים להתמקח על הריבית – אין לכם צורך ביועץ משכנתא פרטי.

 

כמה עולה ייעוץ משכנתא?

ייעוץ משכנתא מלא הכולל ליווי הלווה מתחילת התהליך ועד קבלת הצ'ק הבנקאי וגם אחריו – כלומר, תכנון ובניית תמהיל משכנתא, משא ומתן כספי מול הבנקים השונים, בדיקת טופסי החתימה על ההלוואה, ליווי הלווה בשנים שלאחר החתימה – יעלה בין 4 אלף שקל ל-7 אלף שקל לא כולל מע"מ. יש כאלה שלוקחים גם יותר ויש גם מי שלוקחים פחות, אבל אלו המספרים המקובלים בתעשיית ייעוץ המשכנתא.
עמלת ייעוץ חלקי למשכנתא הכולל בניית תמהיל, המלצה על ריביות לכל מסלול והדרכה על המשא ומתן הבנקאי, אותו עושה הלווה בעצמו – בין 1,000 ל-3,000 שקל.
מפגש ראשוני להיכרות הדדית ומתן תשובות כלליות לשאלות הלווים – בדרך כלל חינם, או כמה מאות שקלים.

ריקאסה שיווק נכסים בנאר טיפ
Call Now Button